Tylko Biegaj

Biegać to żyć i ciągle pokonywać swe granice

Ja czyli ja :)

Jestem typem biegacza chcącego ciągle się rozwijać. Po różnych epizodach w życiu związanych ze sportem od 12 lat, a może dłużej jestem w ciągłym biegu. Wcześniej jako młody szczeniak hasałem ile weszło (a kto jak był młody nie ciekał 🙂 ), w szkole średniej pojawiła się lekka atletyka i całe liceum biegałem. Niestety matka natura talentu mi nie dała do osiągania wyników. Potem była kulturystyka i trójbój siłowy. Po poważnej kontuzji prawej ręki żelastwo trzeba było odłożyć. Brakowało ruchu, motywacji do rozwoju, ciągle szukałem…Przez głowę przemknęła myśl..bieganie? Pomyślałem cholera przy mojej masie mięśniowej wyglądam jak biegający kotlet, a nie biegacz! Ważyłem 96 kg przy wzroście 175 cm, można było zobaczyć we mnie jakiegoś bramkarza w pubie, z wyglądu bardziej dresiarza, a nie runnera. Jednak zacząłem powoli, mozolnie, stawy kolanowe wysiadały, ale się nie poddawałem. Dziś 85 kg i nie mogę ani jednego więcej zrzucić, musiałbym mięśnie spalać, głodzić się, a tego nie chcę robić. Dziś mam 38 lat, Koronę Maratonów Polskich na koncie i inne biegi w całej Polsce.

P1020187

Ze mną konkuruje i wygrywa (no dobra daje mu fory 🙂 ) mój 7 letni syn Szymon, mimo autyzmu stara się jak może ścigać z innymi. Biegamy razem, bardzo przeżywa każde zawody, ćwiczy przed nimi niemalże do upadłego. Potem medal i wspólna radość, jego uśmiech ma zawsze więcej wartości niż wszystkie moje medale czy maratony dla mnie.

P1010514

Możliwość spełniania marzeń, przeżywania na biegach wspólnych zwycięstw i porażek, posiadania dumy na mecie, że zrobiłem to, że to jest moje. To jest najwspanialsza strona   i stanowi esencję sportu dla mnie.  Dlatego ten blog jest po to by innych zarazić tą pasją, by pokazać że każdy z nas może być bohaterem dla siebie, rodziny i przyjaciół. Chcę przekazywać innym co wiem, o treningu, zdrowym podejściu do sportu. Jak zacząć, jak walczyć by dojść do celu, by stać się biegaczem i zmienić swoje życie!

DSCF2024

Moje życiówki:

Maraton: 3:40 – Maraton Poznań 2015

Półmaraton: 1:45-  Półmaraton Aleksandrów Łódzki 2016

10 km: 42:45 – Bieg Sylwestrowy Łódź 2014

5 km: 22:32 – Bieg na Lotnisku Lublinek Łódź 2015

Reklama